خونریزی در اسب های مسابقه ، اسب های مسابقه ای "خونریزی" می شود -EIPH- بیماری اسب مسابقه

August 25, 2021
آخرین اخبار شرکت خونریزی در اسب های مسابقه ، اسب های مسابقه ای "خونریزی" می شود -EIPH- بیماری اسب مسابقه

 

شاید مهمترین اختلال در اسبهای مسابقه "خونریزی" یا "خونریزی" باشد خونریزی ریوی ناشی از ورزش (EIPH)بهما اکنون به طور واقعی می دانیم که اکثر اسب های مسابقه در طول دوران حرفه ای خود دچار خونریزی می شوند.بسیاری از اسب ها هر بار که ورزش های شدید انجام می دهند ، مانند مسابقه و نسیم خونریزی می کنند.ما همچنین می دانیم که خونریزی می تواند در شرایطی غیر از مسابقه داش یا صاف رخ دهد.EIPH همچنین در اسب هایی مانند حرکات سه روزه ، اسب سواران چوگان و اسب های چوگان ... و سایر موارد تشخیص داده شده است.EIPH همچنین در اسب هایی که بارهای سنگین را می کشند مشاهده شده است.تنها وجه مشترک این استورزش سنگینبه

اگرچه EIPH بیش از 300 سال است که به رسمیت شناخته شده است ، اما هنوز در مورد علت و پیشگیری از EIPH سوالات بیشتری داریم تا پاسخ.تحقیقات در 30 سال گذشته نشان داده است که چرا اسبها در حین ورزش شدید خونریزی می کنند ... اما حتی امروزه در مورد علت EIPH اجماع واقعی وجود ندارد.

چگونه خونریزی را درمان و از آن جلوگیری کنیم؟کار سختی است.در بیشتر موارد ، به دلیل اختلاف نظر در مورد اثرات بالقوه افزایش عملکرد فوروزمید است(سالیکس ، که قبلاً به عنوان Lasix شناخته می شد) ،این دارو برای اسب های مسابقه ای که سابقه خونریزی دارند تجویز می شود.همچنین ، در بسیاری از موارد ، Salix جواب نمی دهد زیرا نیمه عمر کوتاهی دارد.

EIPH چقدر رایج است ؟؟؟

برای پاسخ به این س ،ال ، باید تعریف کنیم که EIPH چیست.روزی روزگاری ، قبل از ظهور آندوسکوپ ها ، اسب را "خونریزی" می نامیدندفقطهنگامی که خون از بینی آنها پس از مسابقه (اپیستاکسی) ریخته می شود.با این حال ، مطالعات تحقیقاتی نشان داده است کهخون دماغ شدن فقط در درصد بسیار کمی از اسب های مسابقه ای که واقعاً خونریزی می کنند (1-2)) رخ می دهد.

بنابراین ، اگر خونریزی به عنوان وجود خون در نای یا نای پس از ورزش سخت تعریف شود ، درصد اسبهای کاملاً آسیب دیده به سرعت افزایش می یابد.به این نوع EIPH خونریزی "داخلی" گفته می شود.در این حالت ، اسب از ریه ، تا داخل نای خونریزی می کند و از بینی خارج نمی شود.

در مطالعات نژادهای استاندارد و اصیل ، جایی که این اسبها 60-90 دقیقه پس از مسابقه اسکوپ شدند ، خونریزی در 50-60 of اسبها تشخیص داده شد!در مطالعاتی که اسبهای مشابه پس از سه مسابقه مورد آزمایش قرار گرفتند ، تقریباً 90٪ حداقل در یک بار خونریزی کردند !!!

یکی دیگر از شاخص های خونریزی وجود محصول تجزیه گلبول قرمز است هموسیدرین که در ماکروفاژهای ریهبهاین موارد از طریق شستشوی آلوئول برونکو (BAL) یا شستشوی نای تشخیص داده می شود ، که در آن مقدار کمی مایع در ریه قرار می گیرد و سپس برای تجزیه و تحلیل خارج می شود ، که اساساً بخشی از ریه را "شستشو" می دهد.مطالعات نشان داده است که بیش از 90٪ همه اسب های مسابقه دارای این ماکروفاژهای مملو از هموسیدرین در این ترشحات ریه هستند ، که نشان می دهد درجاتی از خونریزی در گذشته اخیر رخ داده است.

همچنین ، بدیهی است که حتی اسبهای مسابقه جوان نیز به زودی درجه ای از EIPH را تجربه می کنند آغازکار سریعبه طور کلی ، میزان و شدت خونریزی با افزایش سن افزایش می یابد ، به دلیل ایجاد زخم هایی که در حملات قبلی با EIPH ایجاد می شود.همخوانی با این خونریزی از بینی در اسبهای مسن بیشتر است.

همه اینها به ما می گوید که EIPH در بیشتر ... اگر نه در همه اسبهای مسابقه رخ می دهد.شدت خونریزی احتمالاً بین اسبها بسیار متفاوت خواهد بود اما به نظر می رسد با افزایش سن اسب بسیار بدتر می شود.مطالعات بسیار اندکی در مورد "اسبهای خونریزی" که ورزشهای شدید دیگری انجام می دهند (به عنوان مثال ، ورزش سه روزه یا چوگان) انجام شده است.در تحقیقی که در مورد اسبهای سه روزه سطح بالا انجام شد ، فقط حدود 13٪ شواهدی از خونریزی پس از مرحله مسابقات دوومیدانی داشتند.

آیا EIPH می تواند توانایی ورزشی را تغییر دهد؟

EIPH باعث کاهش عملکرد مسابقات هنگام خونریزی اسب می شود.با این حال ، این یکی دیگر از مسائل جنگی پیرامون EIPH است.به یاد داشته باشید که اکثر اسب ها در حین ورزش شدید تا حدی خونریزی می کنند و در نتیجه نمی توان اثرات خونریزی را در مسابقات و عملکرد آنها تقریباً غیرممکن کرد.Furosemide به عنوان یک مسابقه پیش از این تجویز می شود با این اعتقاد که از خونریزی جلوگیری می کند و به اسب اجازه می دهد تا بهترین عملکرد خود را داشته باشد ، در نتیجه "زمین بازی" در بین خونریزان و غیرخونریزان در آن مسابقه "عصر بازی" است.

برخی معتقدند که خونریزی خفیف احتمالاً حداقل یا هیچ تاثیری بر عملکرد ندارد.ما تمایل داریم مخالفت کنیم.شما سعی می کنید یک مسابقه را اجرا کنید و سپس بینی خود را برای 1/8 آخرین مسابقه بسته کنید.این کمبود اکسیژن چند تیک را از زمان شما دور می کند ، به علاوه افزایش سطح اسید لاکتیک.بدیهی است ، خونریزی شدید با کاهش جذب اکسیژن در ریه ، عملکرد ورزش را مختل می کند ، که این امر باعث کوچک شدن فضای راه هوایی می شود.همچنین ، خون می تواند بسیاری از مجاری تنفسی را غرق کند که از تبادل طبیعی اکسیژن و دی اکسید کربن جلوگیری می کند.

همچنین باید اثرات طولانی مدت خونریزی های مکرر بر سلامت و عملکرد ریه ها در نظر گرفته شود.محققان پیشنهاد کرده اند که EIPH به توسعه بیماری التهابی مزمن مجاری هوایی (CIAD) کمک می کند ، بیماری که با کاهش عملکرد ورزشی همراه است.

بیشتر اسبهایی که با شدت انرژی بالا کار می کنند ، تمایل به خونریزی دارند و آنهایی که این کار را انجام می دهند و خونریزی می کنند ، نیاز به یک برنامه مدیریتی ویژه دارند.به حداقل رساندن قرار گرفتن اسب در معرض استرس ، آلرژن ها و گرد و غبار و همچنین افزایش سطح آمادگی آنها برای شغل آنها به شما اطمینان می دهد که هر نفس که می کشید تا حد ممکن سالم است.

مرجع: تیچکیده ACOMA VET